Carrie on! spoiler spoiler hátán!
Míg odavoltunk nyaralni, újra kiolvastam a Carrie naplójának folytatását, a Nyár és New Yorkot. A második részt egyértelműen jobban szeretem, mint az elsőt úgyhogy hamar át is rágtam magam a könyvön ismét. Eszembe is jutott olvasás közben, hogy milyen régóta készülök írni magáról Carrie karakteréről (mind a filmbe, a sorozatokban és a könyvekben).
Tudom, hogy mindenkinek az agyára megyek vele, de a mániákus sorozatrajongó rendszeresen előbújik belőlem és most eme cikk képében ölt formát.
Aki még nem látta a Carrie naplója sorozatot, vagy nem olvasta a könyveket, de tervezi, azok óvatosan olvasgassanak, mert sok sok spoilert hintek el.
Kezdjük azzal, hogy nagyon vártam hogy kijöjjön a Carrie naplója sorozat. Tudtam, hogy nem lesz a régi, de nagyon kiváncsi voltam. Mielőtt elkezdtem nézni, megvettem a könyvet és elolvastam. A sorozatot is végig néztem. De valahogy nem nyeri el a tetszésemet. A sorozattal nekem az a fő problémám, hogy nem adja vissza az IGAZI Carrie Bradshawt a nézőnek. Jó persze örülök, hogy visszaadták a retró hangulatot és nem járkál mindenki okostelefonnal meg ipaddal. Számomra AnneSophie Robb (aki a fejlécen is látható) nem testesíti meg azt a karaktert akit vártam. Tudom, tudom ez nagyban nem az ő hibája. Nekem a csaj túl kedves. Ártatlan, hiányzik belőle a kitartás és az akarat.
Ahhoz, hogy mindenki értse mire célzok, lássuk a sorozat és a könyv eltéréseit.
Carrie már tizenx éves kora óta dohányzik, az összes barátjával együtt. Maggie szörnyen láncdohányos (és amúgy egy hisztis kurva) a regényben. Jó, értem hogy a sorozat első sorban gyerekeknek, tiniknek szól és ne rontsuk meg őket, de könyörgöm ez az életérzés adja meg a történet alaphangulatát. Carrie folyton rágyújt, rendesen isznak és itt ott még egy kis drog is becsúszik. Pont mint a Szex és NY sorozatban.
Carrienek nem egy, hanem 2 húga van, Missy és Dorrit. Itt meg kell, hogy említsem, Dorrit karaktere viszont tarolt nálam. Carrie baráti társosága Egérből (magyarfordítás no comment), Maggieből, Waltból és Laliból áll. Walt tényleg meleg lesz, de nem a new yorki sráccal jön össze, hanem egy Randy nevű helybélivel. Lali pedig összejön Sebastiannal és elutaznak Franciaországba.
Carrie természetesen összetörik, de jelentkezik egy nyári írói iskolába New Yorkba. Tehát NEM dolgozni megy oda délutánonként. Ezen a jókislányos kettősélet dolgon mindig felkúrom magam ha nézem a sorozatot. Carrie önálló akar lenni, el akarja hagyni az otthonát mert csalódott. Nyárra tehát New Yorkban köt ki, de a tervek szerint ősztől a Brownra megy. New Yorkban megismerkedik Donna LaDonna átlal Samanthával (aki Donna unokatestvére) és később Mirandával is. Charlottal a Nyár és New York utolsó oldalain találkozik a vonaton.
Ehelyett, a sorozatban ugye Carrie a délutánjait tölti NYC-ben ahol először egy banyánál dolgozik, később pedig az Interview magazinnál segít. Az első állását apja által kapta. Bullshit! Az apja a könyvben sokkal szigorúbb és nem dolgozik ő sem NY-ban. A könyv alapján Carriék apja kicsit magának való emberke.
A sorozatban imádom Larissa karaterét, de ő nem létezik a regényben.
A sorozat ott tart jelenleg (ha jól emlékszem), hogy Carrie nyáron Walttal felköltözik Larissa lakásába. Ezután jön majd Sam a képbe. Kíváncsiságom nem ismer határokat az ő színésznőjével szemben. A másik 3 lány karaktere fogja eldönteni, hogy nézem e tovább a sorozatot vagy nem.
Így visszaolvasás után látom, hogy mennyire lehúztam a sorozatot. Ha valaki elolvassa/olvasta a könyveket, akkor tudja hogy a regény alakja sokkal közelebb áll az eredeti sorozathoz. A könyvben C. minden este bulizik, menő klubbokba jár Samanthával és folyton az írói válságával kűzd. Na igen, ez a másik különbség. Carrie a könyvekben tényleg koncentrál az írói tehetségének gondozásával, de a sorozatban ennek szinte nyoma sincsen.
AnneSophia-t a sorozatban nagyon szépen felöltöztetik (bár szerintem túl kislányosan) de a regényben mikor C. NY-ba megy, nagyon kevés pénzből él. Turkálókból vett ócska ruhákban jár (egyszer vesz egy csomó műtősruhát) és többnyire Samanthánál lakik. Sokszor kajára sincs pénze. A divat ilyenkor még annyira nem érdekli, de New York forgatagába és életérzésébe egyből beleszeret. És igazából ezt hiányolom! Azt a vad bulizós, ivós, dohányzós, szabadszellemű new yorki életet tükröző képet.
Ti hogy vagytok a könyvekkel és a sorozatokkal? Olvastátok, nézitek?
|